Dla studentów

W pierwszej kolejności pragnę skierować dwa słowa do osób, które zastanawiają się gdzie studiować czyli decydują o wyborze Uczelni na której spędzą czas – czy to na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich czy podyplomowych.

Jeśli mogę zwięźle przekonać Was do studiowania w Akademii Leona Koźmińskiego to mogę powiedzieć, że nie jest to miejsce, które sobie wyobrażacie.   ALK nie przypomina żadnej szkoły wyższej, którą ukończyliście, o której słyszeliście lub którą kiedyś odwiedziliście.

Nie chodzi o mury, infrastrukturę, rankingi, umiędzynarodowienie tej szkoły i jej doświadczenie w funkcjonowaniu na globalnej mapie szkół wyższych (business schools). Chodzi przede wszystkim o ducha, atmosferę i kulturę tego miejsca oraz o wspaniałych ludzi, którzy będą z Wami i dla Was pracować.

W języku angielskim,  powyższe linijki tekstu można skrócić do jednego krótkiego zwrotu –  „Koźmiński experience”. W języku polskim niestety do tej pory nie znalazłem odpowiednika tego wyrażenia :-/. Koźmiński daje szanse, okazje, możliwości w bardzo, bardzo różnych obszarach – wystarczy z nich korzystać do czego serdecznie wszystkich studentów i słuchaczy zachęcam!

Czerpiemy wzorce z najlepszych szkół na świecie, dla których jesteśmy partnerem, a także wielokroć inspiracją i twierdzę to bez „taniej promocji”. Dzięki potrójnej akredytacji (AACSB, EQUIS, AMBA) oraz wysokiej pozycji w rankingach „Financial Times” wyznacznikiem dla nas w działaniu są najlepsze standardy oraz wysokie oczekiwania władz instytucji, które determinują przyszłość światowego szkolnictwa biznesowego.  

Jest wiele obszarów do poprawy, jednak opinia naszych absolwentów często daje nam wszystkim ogromną satysfakcję i świadomość sensu naszej pracy. Zatem – zapraszam do ALK

Wszelkie szczegóły dotyczące tego co robimy można oczywiście znaleźć na stronie uczelni czy FB uczelni i innych mediach społecznościowych, zawsze też pracownicy ALK w tym ja sam, jesteśmy do dyspozycji, aby odpowiedzieć na różne pytania. Przykładem tego jak kompleksowo traktujemy studenta jest projekt ZWWS/MIVE, o którym piszę w jednym z wpisów.

Jeśli zastanawiasz się czy w ogóle jest sens studiować

– tu zapraszam do moich wpisu na temat przyszłości szkół wyższych.

Jeśli jesteś już studentem Koźmińskiego i ….

….potrzebujesz się ze mną skontaktować – to jeśli ten blog jest miejscem od którego zaczynasz – oznacza to, że źle się komunikuję z własnymi studentami A poważnie, to wszelkie informacje związane z poszczególnymi zajęciami staram się publikować na platformie VU, jestem też oczywiście dostępny face-to-face ale wcześniej proszę o kontakt e-mailowy aby ustalić konkretny termin i datę spotkania.