O mnie

Witam serdecznie na mojej prywatnej stronie internetowej! Nazywam się Grzegorz Mazurek i pochodzę z obiektywnie mówiąc ☺ – najpiękniejszego miasta w Polsce – Przemyśla, do którego odwiedzin serdecznie wszystkich zapraszam 🙂 .

Od 17 lat (praktycznie i naukowo) zajmuję się tematem cyfrowej transformacji, a więc wpływu nowoczesnych technologii na marketing i zarządzanie organizacją (e-biznes, e-marketing, social media, e-zarządzanie). Bardzo interesuje mnie także sfera makro: wpływu „świata digital” na gospodarkę i społeczeństwo. Poza działalnością naukową, dydaktyczną i konsultingową w obszarze cyfrowej transformacji, piastuję funkcję prorektora ds. współpracy z zagranicą w Akademii Leona Koźmińskiego, bacznie obserwując i analizując zmiany, jakie internet wywołuje w szkołach wyższych o profilu biznesowym na całym świecie. 

Studiowałem w Poznaniu, w Tilburgu (Holandia), w Warszawie a ostatnio w Barcelonie. Cztery wspaniałe uczelnie, których jestem absolwentem (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, University of Tilburg, Szkoła Główna Handlowa, IESE Business School) zdeterminowały moje  zainteresowanie tematyką digital.

W czasach – jak to mawiam – romantycznej ery rozwoju Internetu (początek XXI wieku) – pracowałem w K2 Internet SA. W tej uznanej firmie, a także później w trakcie wieloletniej działalności konsultingowej, pracowałem m.in. dla takich marek jak Nokia, Nikon, Polpharma, Mars, Egmont, Senat RP. Od 2005 roku mam zaszczyt być członkiem społeczności Akademii Leona Koźmińskiego gdzie wyżywam się dydaktycznie i naukowo – od 2012 roku jako profesor uczelniany (Uwaga! Nie wyżywam się na studentach i słuchaczach.). Od 2016 roku jestem członkiem Rady ds Cyfryzacji Minister Anny Streżyńskiej.

Pracując „w Koźmińskim” czasami coś popełnię (zakładka: dla nauki), czymś pokieruję (studia magisterskie: Zarządzanie w wirtualnym środowisku, Management in Virtual Environments (ang), studia podyplomowe (Marketing Internetowy, Handel elektroniczny), studia executive (tzw. junior MBA oferowane przez ESCP Europe), program menedżerski Cyfrowa Transformacja, poprowadzę zajęcia lub … w wolnych chwilach „po-zarządzam’ ;-).

Generalnie w pracy zawodowej staram się trzymać kilku zasad:

– jeśli już przysparzam sobie lub innym pracy, to tylko po to, by wygenerować coś co jest poniekąd moją obsesją czyli „wartość dodana”,
– zarządzając zespołami, nie przeszkadzam w pracy ludziom, którzy lubią co robią i starają się to robić naprawdę dobrze,
– szanuję czas, gdyż jest to najrzadszy zasób, którym każdy z nas dysponuje i którego nie da się kupić,
– lubię się otaczać ludźmi, którzy są ode mnie znacznie lepsi.

Prywatnie mam „za dużo” zainteresowań i „za wiele” pasji i fascynacji – mam też kilka ukrytych planów i marzeń – „bucketlist” jest pojemny – czasami będę o nich wspominał ;-). Co jednak ważne – potrafię określić, które „projekty” są dla mnie absolutnie najważniejsze, dzięki czemu raczej sypiam spokojnie, choć mało kiedy tyle ile bym chciał :-/.

Jeśli któryś z tekstów, które zdarzy mi się napisać na tym blogu wzbudzi Twoją uwagę lub zainteresowanie będę zaszczycony! W końcu poświęcasz swój czas aby tu zaglądnąć. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować – jestem dostępny pod tym adresem e-mailowym: gmazurek@kozminski.edu.pl

Staram się też nie powtarzać jeśli chodzi o publikowanie treści – wiele materiałów związanych z moją pracą czy osobą, można znaleźć w poniższych źródłach: Wikipedia, Facebook, Twitter, ResearchGate, LinkedIn, GoogleScholar, Instagram.

Co to ja jeszcze chciałem powiedzieć…